artystyczna pracownia drukarska
×

Błąd

Simple Image Gallery Extended - You need Joomla! 2.5 to run this plugin!

Grafiką i poligrafią zajmuję się od około 2000 roku. Pracowałem w drukarniach, gdzie miałem styczność z różnymi współczesnymi technologiami drukarskimi. Dało mi to pewne podwaliny i wiedzę do rozpoczęcia działań w kierunku zajęcia się drukiem typograficznym. Dalszą więdzę zdobywałem przy najróżniejszych okazjach, w szczególności wypytując o szczegóły starych drukarzy i zecerów.

 

Pomysł na pracownię w mojej głowie narodził się gdzieś około 2002 roku. Przez wiele lat dojrzewał i ewaluował, aż w końcu gdzieś na początku 2013 roku został zrealizowany w postaci pierwszych druków w mojej własnej pracowni, przy użyciu niewielkiej prasy drukarskiej i czcionek, które wtedy posiadałem.

 

W międzyczasie rozwijałem zaplecze, zakupując kolejne zestawy czcionek i znaków oraz narzędzia i materiały potrzebne do rozwoju pracowni.

 

Na obecną chwilę posiadam w swojej zecerni ponad 35 kaszt z czcionkami różnych krojów i wielkości. Dodatkowo na potrzeby druku wykonuję klisze drukarskie z wzorami zaprojektowanymi komputerowo lub tradycyjnie.

 

Na początku 2014 roku udało mi się zakupić większą prasę drukarską. Przywróciłem ją do życia i obecnie większość rzeczy drukuję właśnie na niej.

Cały czas staram się coś poprawiać, rozwijać, ulepszać. Dlatego też nieprzerwanie rozbudowuję zaplecze techniczne i materiałowe.

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczenstwa oraz prawidlowego dzialania serwisu. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wylacz obsluge cookies w ustawieniach Twojej przegladarki. (Wiecej informacji znajduje sie tutaj.) Rozumiem, nie pokazuj wiecej tego komunikatu.