artystyczna pracownia drukarska

O druku letterpress

Druk typograficzny, (ang. letterpress, niem. buchdruck) to stara i tradycyjna metoda odwzorowywania obrazu na papierze. Drukowanie odbywa się ręcznie na prasie drukarskiej z użyciem klisz i metalowych lub drewnianych czcionek.

Sama technologia druku jest trochę przestarzała, mniej precyzyjna niż druk współczesny a przede wszystkim powolna i bardzo pracochłonna. Jednak inność tego druku widać na pierwszy rzut oka, a efektu nie da się osiągnąc stosując współczesne metody drukarskie.

 

Kolorystyka

Druk odbywa się przy pomocy farb drukarskich. Farby mieszamy na potrzeby każdego druku indywidualnie, dzięki czemu możliwości kolorystyczne są bardzo duże. Z racji tego, że mieszanie kolorów i druk odbywa się ręcznie, poszczególne partie produkcyjne czy nawet egzemparze w obrębie jednej partii moga się nieznacznie różnić. W obrębie jednej pracy możemy zastosować wiele kolorów, nie ma ograniczeń ilościowych.

 

Papier

Istotnym elementem każdej drukowanej pracy jest papier. W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę papierów ozdobnych, papiery ekologiczne certyfikowane, papiery bawełniane oraz inne papiery, kartony i tektury w gramaturach od 70 do 1300g. W razie potrzeby kaszerujemy ze sobą różne rodzaje papierów, tak aby uzyskać pożądany efekt. Do każdego druku podchodzimy indywidualnie, pomagając klientowi w wyborze najodpowiedniejszego podłoża.

 

Koszty

Na koszt druku ma wpływ kilka czynników. Podstawowe to: rozmiar pracy, rodzaj papieru, ilość kolorów i nakład. Z tych czterech wynikają wszystkie koszty przygotowalni, koszty logistyczne oraz ilość czasu i pracy potrzebnej na wykonanie druku. Czas od zamówienia do realizacji zazwyczaj wynosi 2-3 tygodnie, choć mamy na koncie realizacje, które wyszły kurierem do klienta po 12 godzinach od momentu zamówienia. Zarówno cenę jak i czas realizacji ustalamy indywidualnie z Klientem po uzgodnieniu wszystkich szczegółów dotyczących aspektów technicznych druku.

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczenstwa oraz prawidlowego dzialania serwisu. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wylacz obsluge cookies w ustawieniach Twojej przegladarki. (Wiecej informacji znajduje sie tutaj.) Rozumiem, nie pokazuj wiecej tego komunikatu.