artystyczna pracownia drukarska

Motorniczy ex libris Stefana Mańki

  • Opus11-ExLibris_Stefana_Maki_-_odbitka
  • Opus11-ExLibris_Stefana_Maki_-_skad

W latach 1911-1921 w Cieszynie funkcjonowały tramwaje elektryczne. Tramwaje łączyły dwie części miasta, po dwóch stronach rzeki Olzy. Na znacznym odcinku, pokonywały różnicę wysokości wynikającą z górzystego położenia miasta. Powrót Tramwajów do Cieszyna jest marzeniem wielu osób. Kilka osób pielęgnuje pamięć o cieszyńskich trmwajach. Jedną z Nich jest Stefan, który jest jednocześnie osobą zawiadującą pewnym wyjątkowym miejscem na mapie Cieszyna, kawiaznią Tramwaj Cafe. Można wiec powiedzieć, że Osoba Stefana z Tramwajem cieszyńskim związana jest wielopłaszczyznowo. Stąd ex libris Jemu dedykowany, powinien mieć związek z tramwajem.

Technika: T - typografia. (skład z czcionek drukarskich i lini typograficznych), Ręczny druk typograficzny na prasie Krause.

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczenstwa oraz prawidlowego dzialania serwisu. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wylacz obsluge cookies w ustawieniach Twojej przegladarki. (Wiecej informacji znajduje sie tutaj.) Rozumiem, nie pokazuj wiecej tego komunikatu.